Departamentul de Studii Romanice

Andrei Terian

Profesor universitar doctor abilitat, Decan al Facultății de Litere și Arte

Contact:
Tel: +40-(269) 21.55.56, int. 1205
E-mail: andrei.terian@ulbsibiu.ro

Dumitru Chioaru

Profesor universitar doctor

E-mail: dumitru_chioar@yahoo.com

Radu Drăgulescu

Conferențiar universitar doctor abilitat

Contact:
E-mail: radu.dragulescu@ulbsibiu.ro

Carmen Oprișor

Conferențiar universitar doctor

Contact:
E-mail: carmensimona.oprisor@ulbsibiu.ro

Rodica Grigore

Conferențiar universitar doctor

Contact:
E-mail: rodica.grigore@ulbsibiu.ro

Radu Vancu

Conferențiar universitar doctor

Contact:
E-mail: radu.vancu@ulbsibiu.ro

Dragoș Varga

Conferențiar universitar doctor, Director de departament

Contact:
Tel: +40-(269) 21.60.62; int. 213 / 221
E-mail: dragos.varga@ulbsibiu.ro

Valerica Sporiș

Conferențiar universitar doctor

Contact:
E-mail: valerica.sporis@ulbsibiu.ro

Simina Terian

Lector universitar doctor

Contact:
E-mail: simina.terian@ulbsibiu.ro

Alina Bako

Lector universitar doctor

Contact:
E-mail: alina.bako@ulbsibiu.ro

Page 1 of 41234

Contact

Adresa: Bd-ul. Victoriei,
nr. 5-7, Sibiu, 550024, România
Tel: +40-(269) 21.55.56
Fax: +40-(269) 21.27.07
E-mail: litere@ulbsibiu.ro
Web: http://litere.ulbsibiu.ro

TOP